Teams

The following teams will participate in the Windmill Windup 2011.

Please see the information on the registration and fees page about how to make sure your team stays on this list. See you in June!

Check out the Women division, Mixed division and Open division below.
Last update: 7 June 2011

Women's division

  1. ChakalakasGermanyTeam & Player Fees Paid
  2. Hot BeachesCzech RepublicTeam & Player Fees Paid
  3. France WomenFranceTeam & Player Fees Paid
  4. Denmark National TeamDanmarkTeam & Player Fees Paid
  5. Irish ladiesIrelandTeam & Player Fees Paid
  6. SeagullsHamburg, GermanyTeam & Player Fees Paid
  7. Italian National TeamItalyTeam & Player Fees Paid
  8. GB WomenEnglandTeam & Player Fees Paid
  9. ThalysLille, FranceTeam & Player Fees Paid
  10. DNT German WomenGermanyTeam & Player Fees Paid
  11. Switzerland National TeamSwitzerlandTeam & Player Fees Paid
  12. Dutch National TeamHollandTeam & Player Fees Paid
  13. Russian National TeamRussiaTeam & Player Fees Paid

Waitlist Women's Division (pay team and player fees to enter)

click to top

Mixed division

  1. Disco Stu ItalyTeam & Player Fees Paid
  2. Superfly Stanford, EnglandTeam & Player Fees Paid
  3. PUF HollandTeam & Player Fees Paid
  4. Quijotes+DulcineasSpainTeam & Player Fees Paid
  5. France Mixed FranceTeam & Player Fees Paid
  6. Stockholm Syndromes Stockholm, SwedenTeam & Player Fees Paid
  7. Spirit on Lemon PolandTeam & Player Fees Paid
  8. Cheek2Cheek AustriaTeam & Player Fees Paid
  9. Team Austria Mixed AustriaTeam & Player Fees Paid
  10. Rusty Bikes Amsterdam, HollandTeam & Player Fees Paid
  11. Nuts'n Berries Halle, GermanyTeam & Player Fees Paid
  12. Deutsche Mixed National TeamGermanyTeam & Player Fees Paid
  13. Robiram Project SlovakiaTeam & Player Fees Paid
  14. Dutch National Mixed TeamHollandTeam & Player Fees Paid
  15. WAF Wageningen, HollandTeam & Player Fees Paid
  16. Akka Lund, SwedenTeam & Player Fees Paid
  17. Ireland National TeamIrelandTeam & Player Fees Paid
  18. Turkish Nationalisch TeamTurkyTeam & Player Fees Paid
  19. Cranberry Snack Frankfurt, GermanyTeam & Player Fees Paid
  20. Frizzly Bears Aachen, germanyTeam & Player Fees Paid
  21. Moscow Chapiteau Moscow, RussiaTeam & Player Fees Paid
  22. Sexy Legs EstoniaTeam & Player Fees Paid
  23. Frisbee FamilyGermanyTeam & Player Fees Paid
  24. Switzerland National TeamSwitzerlandTeam & Player Fees Paid
  25. Drehst'n DeckelGermanyTeam & Player Fees Paid
  26. Aye-AyeNorwich, EnglandTeam & Player Fees Paid
  27. Russo TuristoRussiaTeam & Player Fees Paid

Waitlist Mixed Division (pay team and player fees to enter)

click to top

Open division

  1. Gentle Ghent, BelgiumTeam & Player Fees Paid
  2. French National Master Team FranceTeam & Player Fees Paid
  3. Rainbow Warriors FranceTeam & Player Fees Paid
  4. CarapedosGermanyTeam & Player Fees Paid
  5. KoBOld Bremen, GermanyTeam & Player Fees Paid
  6. Hardfisch Hamburg, GermanyTeam & Player Fees Paid
  7. Tsunami Vintage FranceTeam & Player Fees Paid
  8. Xlr8rs  Team & Player Fees Paid
  9. Mooncatchers Brussel, BelgiumTeam & Player Fees Paid
  10. MAM Friends  Team & Player Fees Paid
  11. Rebel Ultimate Cork, IrelandTeam & Player Fees Paid
  12. Silence Czech RepublicTeam & Player Fees Paid
  13. Funatics Hannover, GermanyTeam & Player Fees Paid
  14. Pissotte Club UltimateFranceTeam & Player Fees Paid
  15. theBigEz Vienna, AustriaTeam & Player Fees Paid
  16. Solebang Cham, SwitzerlandTeam & Player Fees Paid
  17. CUS Bologna Bologna, ItalyTeam & Player Fees Paid
  18. M.U.C. Munchen, GermanyTeam & Player Fees Paid
  19. Flying Angels BernBern, SwitzerlandTeam & Player Fees Paid
  20. Espana National TeamSpainTeam & Player Fees Paid
  21. Iznogood FranceTeam & Player Fees Paid
  22. UL Ninjas IrelandTeam & Player Fees Paid
  23. German Junior Open GermanyTeam & Player Fees Paid
  24. Gummibärchen Karlsruhe, GermanyTeam & Player Fees Paid
  25. Disc Club Panthers Bern, SwitzerlandTeam & Player Fees Paid
  26. Russian National Team RussiaTeam & Player Fees Paid
  27. Broccoli Ultimate Dublin, IrelandTeam & Player Fees Paid
  28. Soimii Patriei RomaniaTeam & Player Fees Paid
  29. Denmark National Team DenmarkTeam & Player Fees Paid
  30. Sun Team & Player Fees Paid
  31. FriselisVersailles, FranceTeam & Player Fees Paid
  32. 7 SchwabenStuttgart, GermanyTeam & Player Fees Paid
  33. BarbastrejiPadova, ItalyTeam & Player Fees Paid
  34. Ultimate deLuxLuxembourgTeam & Player Fees Paid
  35. FreespeedBasell, SwitzerlandTeam & Player Fees Paid
  36. Flying BiscFirenze, ItalyTeam & Player Fees Paid
  37. Red LightsAmsterdam, HollandTeam & Player Fees Paid
  38. Les étoiles oHasselt. BelgiumTeam & Player Fees Paid
  39. Cambo CakesAmsterdam, Holland
  40. Dutch National TeamHollandTeam & Player Fees Paid
  41. German mastersGermanyTeam & Player Fees Paid

Waitlist Open Division (pay team and player fees to enter)

click to top